SPEKTAKLEM „NEW YEAR^S DAY” ROZPOCZYNA SIĘ SEZON TEATRALNY W GORZOWIE WLKP.

NEW1

Prapremierą sztuki Piotra Rowickiego Teatr imienia Juliusza Osterwy zainauguruje 17 września sezon teatralny 2016/2017.

Tytuł spektaklu „New Year’s Day” pochodzi od utworu grupy U2 o tym samym tytule, który Bono napisał po zainspirowaniu się  ruchem Solidarności i po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.

Według Ewy Kunickiej z gorzowskiego teatru, „New Year’s Day” – to sztuka zaskakująca, pełna czarnego humoru, oryginalnej narracji na temat wydarzeń tamtych czasów. Stawia współczesnemu widzowi pytanie o tożsamość podzielonego ideologicznie narodu oraz o to, czy w ogóle jest możliwa spójna wizja historii.

Inscenizacji sztuki podjęła się Joanna Zdrada,  reżyser teatralny, dramaturg, scenograf, absolwentka Vysokej Školy Muzickych Umeni w Bratysławie. Na swoim koncie ma wiele inscenizacji zrealizowanych w Polsce,  Czechach i na Słowacji, do których w większości stworzyła również scenografię.

We wrześniu, październiku i listopadzie spektakl będzie grany dla młodzieży w ramach XIV Miejskiej Kampanii Edukacyjno-informacyjnej „Obudź się”. Ideą przedsięwzięcia jest zachęcenie młodych osób do konstruktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania pasji, zainteresowań, talentów oraz popularyzowanie stylu życia wolnego od nałogów.

1,530 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.