RADOSNE OBRAZY JUTTY W GALERII SZTUKI „POD POCZTOWĄ TRĄBKĄ”

Wyst1DANUWys3

– „Pod Pocztową Trąbką” dawno nie było tak radosnej wystawy jak obecnie prezentowana. Obrazy emanują energią i przykuwają wzrok, czego powodem są tematyka i barwy – podkreślali miłośnicy malarstwa, zgromadzeni 24 sierpnia 2017 r. na wystawie „Moje widoki” Juliki Matuszak, ps. art. Jutta.

Artystka  jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancussi w Szczecinie. Przez 10 lat pracowała aranżując wnętrza w gdańskiej firmie produkującej luksusowe jachty. Obecnie prowadzi  firmę Synteosis Architektura Wnętrz. Jej pasją jest malarstwo.

Komisarzem wystawy jest Anna Szymanek, nagrodzona w tym roku Srebrnym Medalem ” Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, przyznawanym przez Ministra Kultury i  Dziedzictwa Narodowego. Szymanek  jest ceramikiem i malarką, założycielką Galerii Sztuki, organizatorką ponad stu plenerów malarskich. W tym roku obchodziła jubileusz 60.lecia pracy twórczej.

Obrazy Jutty są kolorowe, a więc pogodne. Artystka twierdzi, że jej zamierzeniem było aby odbiorca po ich obejrzeniu, poczuł się zadowolony i szczęśliwy.

– Chcę przekazać kolory natury, energetyzujące i pozytywnie działające na psychikę. Chciałabym aby widz poczuł radość i mógł się odprężyć. Abstrakcje powstały całkowicie z wyobraźni, niektóre prace wykonałam na podstawie zdjęć mojego autorstwa, a inne powstały z obcowania z naturą – podkreśliła Julika Matuszak.

Dyr. Poczty Polskiej w Gorzowie Wlkp. –  Michał Kuściński – współorganizator wystawy,  powiedział, że obrazy Jutty  emanują energią, przykuwają wzrok, a widać to po zainteresowaniu klientów odwiedzających pocztę.

Artystka Irena Smoleń opowiadając o realistycznym obrazie Jutty stwierdziła, że działa on jak abstrakcja, wielu odbiorców interpretowało pracę zauważając zupełnie różne zjawiska.

– W tych obrazach widać radość, młodość i temperaturę. Zaduma i nostalgia jest wyraźnie w mniejszości, odpowiednia do młodego wieku. Najwięcej jest radości i świeżości. Julika była naszą najmłodszą koleżanką plenerową, traktowaliśmy ją jak dziecko, a tu proszę, malarka z krwi i kości – powiedziała Irena Smoleń.

Odbiorem pracy pt. „Spawacz” zaskoczona była sama twórczyni. Stwierdziła, że właśnie ten obraz był najbardziej realistyczny, natomiast ciekawa była jego interpretacja. Widzowie dostrzegali  tunel do innego świata, formę akwarium, w którym za chwilę pojawią się pływające ryby lub okno prowadzące w kosmos.

– Taki odbiór malarstwa był dla mnie najbardziej zaskakującym zjawiskiem, któremu poddał się realistyczny obraz. Zrobiłam zdjęcie mężczyźnie, spawającemu zbiornik paliwa na statek, a każdy z oglądających zobaczył coś innego.

Spośród prac wyróżniał się obraz podpisany: „ Moc kobiecości” , a także tryptyk sporządzony przy użyciu płatków złota, powodujących zmianę barwy o różnych porach dnia.  „Obraz zmienia kolor, płatki złota inaczej odbijają światło, co w konsekwencji daje nieoczekiwane barwy – powiedziała Jutta.

Na zakończenie wystawy Anna Szymanek, zainspirowana „Mocą kobiecości” zamówiła u Jutty swój portret, „ będę malowana” – wyznała opiekunka artystyczna młodej twórczyni.

Wystawa, na której znalazło się 20 obrazów Juliki Matuszak potrwa do 12 października. Można ją  oglądać w holu Poczty Głównej przy ul. Jagiellończyka 8 w Gorzowie Wielkopolskim, tam znajduje się Galeria Sztuki „Pod Pocztowa Trąbką”.

Relacja TVP3: https://gorzow.tvp.pl/33733684/wakacyjne-wspomnienia-na-plotnie-wystawa-juliki-matuszak

Z autorką prac można kontaktować się pod nr tel. 509 376 823

lub poprzez stronę  http://synteosis.pl/  /tu można także zlecić aranżację wnętrz/.

wm

 

 

 

 

 

1,008 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.