W GORZOWSKIM TEATRZE SPEKTAKL DLA DZIADKÓW I WNUKÓW

czy umies20180121_154546Teatr w Gorzowie Wielkopolskim1

W Teatrze imienia Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprezentowano premierę scenicznej adaptacji „Czy umiesz gwizdać, Johanno” Ulfa Starka . Spektakl powstał w ramach ministerialnego projektu pt. „Młodzież kulturalnie dla seniorów” i był prezentowany w domach opieki społecznej woj. lubuskiego. Występują Michał Anioł – aktor oraz Wiktor Grzegory, Franciszek Nędza – chłopcy w wieku szkolnym. Sztukę reżyserowała Beata Chorążykiewicz, muzykę przygotował Marek Zalewski.

Pełna miłości, wzruszeń i zabawnych momentów sztuka, ukazuje życie z jego prawdziwymi odsłonami, a więc z przyjaźnią, mądrością, zgodą ale także z odejściem – śmiercią, a potem refleksją i nadzieją.

Ludzkie, zwykłe odruchy obrazujące relację między dziadkiem a wnukiem w spektaklu nabierają niezwykle wartościowego przekazu. Koniecznie trzeba to zobaczyć.

Spektakl dla małych i dużych, młodych i starszych. Naprawdę wart obejrzenia. Trwa 55 minut.

Najbliższe przedstawienie odbędzie się w czasie ferii – 15 lutego o godz. 10 i 12, będą mu towarzyszyły działania edukacyjne.Widzowie zaproszeni zostaną na warsztaty, w których udział mogą wziąć osoby od 10 do 110 lat. Teatr zaprasza wnuki, babcie i dziadków mających ochotę na chwile wzruszenia oraz dobrą zabawę, którą gwarantują nieszablonowe, kreatywne działania teatralne – zapewnia Ewa Kunicka z teatru.

Berra i Uffe to dwaj młodzi, rezolutni przyjaciele. Berra (Wiktor Grzegory) zazdrości koledze czegoś, o czym w głębi serca skrycie marzy. Chłopiec bardzo chciałby mieć własnego, osobistego i jedynego w swoim rodzaju…dziadka. Uffe (Franciszek Nędza) postanawia pomóc koledze i zabiera go na wspólne poszukiwania odpowiedniego kandydata. Pierwszą osobą, którą napotykają chłopcy  na swojej drodze jest starszy pan o imieniu Nils (Michał Anioł). W ten sposób rozpoczyna się historia niezwykłej przyjaźni, pełnej nieoczekiwanych momentów, które czasem prawdziwie wzruszą widzów, innym razem wywołają na ich twarzach serdeczny uśmiech.

Ulf Stark / adaptacja Nick Wood

reżyseria: Beata Chorążykiewicz

kostiumy i scenografia: Natalia Kołodziej

muzyka: Marek Zalewski

Występują: Wiktor Grzegory, Franciszek Nędza, Michał Anioł

600 total views, 3 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.