ZBIÓRKA BATERII JESZCZE ŁATWIEJSZA

ENERIS Gorzów_skrzynki na baterie

W Gorzowie Wielkopolskim pojawiły się nowe pojemniki na zużyte baterie. W budynkach czterech spółdzielni mieszkaniowych już teraz dostępne są specjalne skrzynki na te niebezpieczne odpady, które są poważnym zagrożeniem dla ludzi oraz dla środowiska. Kolejne 30 pojemników zostało zamówionych, a to wszystko w ramach pilotażowej akcji gorzowskiego oddziału ENERIS Surowce, która ma na celu ułatwienie mieszkańcom selektywną zbiórkę odpadów.

Pojemniki na zużyte baterie i akumulatory na razie zostały zainstalowane w Gorzowie Wielkopolskim w siedzibach czterech spółdzielni mieszkaniowych przy ulicach: Czereśniowej 6, Ściegiennego 7, Kombatantów 1 oraz Gwiaździstej 1. Jednak w planach jest montaż specjalnych skrzynek w budynkach i altanach we wszystkich trzech sektorach Związku Celowego Gmin MG-6, obsługiwanych przez gorzowski oddział ENERIS Surowce.

Cieszę się, że wystartowaliśmy z naszym pilotażowym projektem dotyczącym zbiórki zużytych baterii w Gorzowie. Na początek zamontowaliśmy pojemniki w siedzibach spółdzielni mieszkaniowych, ale chcemy przede wszystkim, aby mieszkańcy budynków wielorodzinnych mieli dostęp do takiego rozwiązania i mogli wrzucać baterie do specjalnych skrzynek w altanach śmietnikowych na swoich osiedlach. Mam nadzieję, że zarządcy nieruchomości wyjdą naprzeciw potrzebom mieszkańców i ułatwią im zbiórkę tych niebezpiecznych odpadów. – podkreśla Roman Mikos, dyrektor operacyjny ENERIS Surowce Oddział w Gorzowie Wielkopolskim.

Gorzowski oddział ENERIS Surowce zamówił kolejnych 30 skrzynek na żutyte baterie i akumulatory ale wiadomo już, że zapotrzebowanie jest dużo większe. Pojemniki mogą być montowane w altanach na odpady, jednak wszystko zależy od możliwości technicznych.

Po zapełnieniu skrzynek bateriami, odpady te będą odbierane przez ENERIS Surowce, po wcześniejszym zgłoszeniu odbioru przez zarządcę nieruchomości.

Zużyte baterie i akumulatory to odpady, które stanowią szczególne zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt oraz są szkodliwe dla środowiska. Jedna mała bateria guzikowa potrafi zanieczyścić 1 m3 ziemi albo nawet 50 tys. litrów wody. Dlatego niezwykle istotne jest świadome i odpowiedzialne pozbywanie się tych niebezpiecznych odpadów, aby wyeliminować ich szkodliwy wpływ.

Informację przekazała Monika Kita z ENERIS

 

454 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.