MONIUSZKO NA PIKNIKU CHOPINOWSKIM

Ostatni wakacyjny Piknik Chopinowski w Filharmonii Gorzowskiej, podczas którego zaprezentowane zostaną pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina odbędzie się 1 września. Wystąpi Beata Gramza – sopran, a na fortepianie towarzyszyć jej będzie Marta Ożelska-Kurzawa. W programie chopinowskim znajdą się także znane i mniej popularne  pieśni Moniuszki, zaprezentowane z okazji trwającego Roku Moniuszkowskiego. Koncert rozpocznie się o godz. 16, zapowiadać będzie Anetta Rajewska – dyrektor Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gorzowie Wielkopolskim.

Beata Gramza zadebiutowała na scenie Opery Nova w Bydgoszczy  w 1994 roku.  Współpracowała m.in. z: Capellą Bydgostiensis, Lubuską Sinfoniettą, Gorzowską Orkiestrą Kameralną, Chórem Politechniki Białostockiej, Cygańskim Teatrem Muzycznym Terno oraz z Filharmoniami: Pomorską, Podlaską i Gorzowską. Pracuje też jako pedagog, będąc adiunktem na Wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i prowadząc klasę śpiewu w Szkole Muzycznej II stopnia w Gorzowie Wlkp.

Marta Ożelska-Kurzawa ukończyła Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w 2005 roku. Technikę pianistyczną rozwijała m.in.  uczestnicząc w fortepianowych kursach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Paula Guldę, prof. Szabolcsa Esztenyi czy prof. Z. Śliwińskiego.Wykonuje muzykę współczesną. Występuje z solistami-instrumentalistami i śpiewakami w kraju i za granicą.

Przedostatni Piknik Chopinowski na błoniach przy Filharmonii Gorzowskiej zgromadził wiernych melomanów, którzy wysłuchali koncertu składającego się z dwóch części. Najpierw Martyna Kubik zagrała Koncert fortepianowy e-moll op. 11 z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Jacka Kraszewskiego, a po przerwie zaprezentowała Koncert fortepianowy e-moll op. 11 i Nokturn Es-dur op. 55 nr 2 oraz Balladę f-moll op. 52.

FG22FG44FG33FG11

Martyna Kubik urodziła się w 1999 roku w Krakowie. Jest studentką II roku studiów muzycznych na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Raubo. Jest m.in.  finalistką  Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina  w 2018 r. w Warszawie.

Podczas przerwy między koncertami można było skorzystać z oferty filharmonicznego baru. Wiele osób gasiło pragnienie wodą, a niektórzy delektowali się lodowatym Martini, popijali kawę i smakowali ciasta. Niektórzy miłośnicy pięknej muzyki i sprzyjającej pogody, woleli nie ruszać się z wygodnych leżaków, inni pokładali się na trawie na mięciutkich kocach. Wokół można było słyszeć rozmowy, także telefoniczne. Jedna z pań bardzo dokładnie opisywała miejsce, w którym się znajduje. Z przyjemnością wysłuchałam jej relacji, wcale nie podsłuchując. Zachwycała się gorzowską filharmonią, informując o niezwykłej atmosferze plenerowej, ubogaconej doskonałą interpretacją dzieł Fryderyka Chopina.

 

461 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.