DZIEŃ PATRONA GORZOWSKIEGO ZESPOŁU SZKÓŁ NR 16

PIŁ5Pił7PIŁPIŁ2

Fot. Grzegorz Milewski

Obchody dnia Patrona, gorzowskiego Zespołu Szkół nr 16 znajdujących się przy ul. Dunikowskiego rozpoczęły się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Patronem szkół: podstawowej i ogólnokształcącej z oddziałami integracyjnymi, wchodzących w skład Zespołu Szkół nr 16 jest Józef Piłsudski.

W uroczystości uczestniczyli m.in przedstawiciele Związku Sybiraków z prezes Marią Dratwińską, która w podziękowaniu za długoletnią współpracę uhonorowała dyr. szkoły Marka Piechowiaka  legitymacją Związku Sybiraków oraz przekazała w darze obraz z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

Maria Dratwińska przypomniała, że patriotyzm to miłość do ojczyzny, także do  przodków – waszych babć i dziadków, a pamięć o nich to zasługa rodziców ale również nauczycieli. Przez wiele lat gościmy w tej szkole, dlatego honorujemy dyrektora Marka Piechowiaka odznaką   Sybiraka – powiedziała prezes gorzowskiego związku, która także jest pedagogiem.

Maria Dratwińska podkreśliła, że legitymacja Związku Sybiraków z nr 1 była przyznana Józefowi Piłsudskiemu, następnie na ręce dyrektora wręczyła najnowszą publikację zawierajacą wspomnienia ludzi, którzy przeżyli nieludzką ziemię  Powiedziała także, że związek obchodził niedawno 30. lecie działalności.

Dyr Marek Piechowiak wystąpił w mundurze podporucznika III dywizji Strzelców Karpackich i opowiedział uczniom o powstaniu Armii Wł. Andersa, bitwie pod Monte Cassino, a także o historii trzyczęściowego munduru Strzelców. Wspomniał o mundurach galowych i wyjściowych, na których umieszczone były epolety na lewym – świerk obszyty białą nitką na biało-czerwonym polu kwadratu, a na prawym syrenka warszawska – symbol  II korpusu wojsk polskich na zachodzie.

Uroczystości historyczne wzbogacił m.in program muzyczno – taneczny. Wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne. Odbył się także pokaz tańca w wykonaniu uczniów Szkoły Tańca Fan Dance Anny i Grzegorza Deptów. Natomiast uczniowie przygotowali gazetki tematyczne, żeby podkreślić rangę i ważność tego święta.

-Szkoła Podstawowa nr 16  przy ul. Dunikowskiego 5 na Osiedlu Staszica w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła oficjalnie swoją działalność 2 października 1981 roku.Z dniem 1 września 1995 roku na podstawie Uchwały nr XIX/115/95 Rady Miejskiej w Gorzowie Wlkp. z dnia 28 czerwca 1995 roku na bazie Szkoły Podstawowej  Nr 16 im. Józefa Piłsudskiego powstał Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 6 – napisano na stronie internetowej szkoły.

 

 

755 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.