GORZÓW NA ZDJĘCIACH UKOŚNYCH I W 3D

 MAPAMAPA1

Informuje Dariusz Wieczorek – Wydział Promocji i Informacji UM

Fot. Jan Wojtanowski

W kwietniu ubiegłego roku nad miastem krążył samolot, który wykonywał trójwymiarowe zdjęcia. Projekt był wykonywany na zlecenie Związku Powiatów Lubuskich, a jego efekty teraz można obejrzeć i w Internecie.

 – Nowe dane pozwalają analizować zmiany zachodzące w mieście i to w trzech wymiarach.  Są trwałą inwentaryzacją przestrzeni miejskiej, którą będzie można analizować także w przyszłości – podkreślił Jerzy Oleksiewicz, dyrektor Wydział Geodezji i Katastru Urzędu Miasta.

Mapę można obejrzeć tutaj. https://gorzow.obliview.com/

Internauci mają do dyspozycji widoki ukośne z funkcją mierzenia np. budynków z każdej strony, ortofotomapy o pikselu terenowym 5 cm czy model 3D. Zarówno na ortofotomapie czy fotoplanach ukośnych można nałożyć granice ewidencyjne działek, a w przypadku 3D przeanalizować zacienianie budynków w zależności od daty i pory dnia (wysokość słońca).

Ciekawą funkcją jest wykorzystanie usługi lokalizacji i wyświetlania działek ewidencyjnych na podstawie identyfikatora działki z wykorzystaniem informacji zawartych w bazach danych EGiB. W trybie ortofotomapy jest możliwość analizowania zmian w zakresie roczników (2019, 2012, 2011, 2008). Widać inwestycje i zmieniający się układ przestrzenny miasta.

Fotomapę wykonała firma MGGP Aero. – Jest to nasza najnowsza wersja rozwijanego oprogramowania, która integruje kilka typów danych w jednym miejscu. Publikujemy ortofotomapy, zdjęcia ukośne oraz modele 3D typu mesh w jednym miejscu – wyjaśnił jej przedstawiciel Witold Kuźnicki.

 

 

 

 

 

809 total views, 1 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.