WERNISAŻ OLGI DZIUBAK W TERMINAL08

TERMINAL8120160401_1856591

W Galerii Terminal08 przy ul. Grobla w Gorzowie Wlkp. , odbył się wernisaż Olgi Dziubak pt. There is nothing to think. It’s good. I feel totally strange. /Nie ma nic do myślenia. To jest dobre. Czuję się zupełnie dziwnie/. Kuratorem wystawy był Bartosz Nowak.

Instalacja w formie kilku monitorów telewizyjnych rozlokowana była na różnych wysokościach, m.in na parapetach i na podłodze, niektóre miejsca zaznaczone szerokimi czerwonymi pasami na białym tle. Na monitorach wyświetlone były czarno – białe fragmenty klasyki filmowej obrazujące emocje kobiet – wściekłość, histerię także spokój czy nerwowość.

„Interesuje mnie kamuflaż i emocje. Mogę zobaczyć jak kolor oddziałuje na video. Zależy mi aby zobaczyć jak widz porusza się po przestrzeni, ponieważ specjalnie ustawiłam telewizory na podłodze i w innych dziwnych  nietypowych miejscach aby odczynić wątek telewizyjny, taki jaki mamy w domu i być zmuszonym chodzić i ocierać się o kolor czerwony. Pokazuję tu stare filmy, w związku z tym projektor nie byłby dobrym nośnikiem tego obrazu dlatego zastosowałam telewizory. Na karteczkach napisane są kluczowe słowa. Odnoszą się one do takich symptomów jak histeria czy depresja, które uwydatniają się na tych filmach. Chodziło mi o pokazanie pewnego stanu, który typowy jest dla kobiet. To są prace do kontemplacji, one nie mają dźwięku, odnoszą się do gestów” – powiedziała autorka w rozmowie z milpress.

Olga Dziubak – ur. się w 1991 r. w Garwolinie. Dyplom licencjacki z Malarstwa uzyskała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w 2014 r. , obecnie studiuje Multimedia na Akademii Sztuki w Szczecinie. Otrzymała nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin w 2015 r. , jest Finalistką Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 8.

Organizatorami wystawy są: Stowarzyszenie Promocji Kultury Kamienica i Galeria Terminal08.
Wystawa realizowana w ramach cyklu ‚Poza widzialnym 2016’ dofinansowanego z budżetu Miasta Gorzowa Wlkp. .

Galeria Terminal08 mieści się na parterze w kilku niewielkich pomieszczeniach, dlatego spotkanie z mediami i widzami odbywa się często przed wejściem do kamienicy.

2,265 total views, 2 views today

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!

Komentowanie zamknięte.